trener Nawałka

Na naszych kopaczy jest tylko jedna rada - nie klikać, nie oglądać, nie interesować się. Jak kaska odpłynie to zaczną uprawiać ten piekny sport jakim jest piłka nożna a nie traktować ją jako prace zarobkową. Dotyczy to także całej otoczki trenerów, PZPN, komentatorów, gwiazdeczek, sponsorów itp. Nie ma kadry - będzie jak zacznie grać i wygrywać.

Janowicz vs Nadal

1 listopada 2013 - Jerzy Janowicz po naprawdę wyrównanej walce przegrał wczoraj z Rafaelem Nadalem 5:7, 4:6. Mecz był naprawdę dobry i widać że p. Janowicz pracuje nad psychiką i chłodną głową co w niedalekiej przyszłości powinno uczynić go jeszcze lepszym tenisistą. Rozstawiony w tym turnieju z nr 1 Nadal przełamał w pierwszym secie Jerzego w 11 gemie co było decydujące dla pierwszego seta. W drugim obaj panowie przełamali swoje serwisy już na początku; najpierw Nadal na 1:0 a potem Janowicz na 1:1. Niestety kolejne przełamanie zaliczył Rafa na 4:2 i już nie wypuścił tej przewagi wygrywając 6:4.

Wrócił dobry serwis Janowicza (rekord wczorajszy to 234 km/h), praktycznie nie popełniał podwójnych błędów serwisowych co przytrafiało się Nadalowi. Końcówka z szansą na przełamanie Nadala na 5:5 zakończyła się niepowodzeniem po długiej walce na przewagi. Zabrakło wtedy troche szczęścia naszemu zawodnikowi. Teraz odpoczynek a w styczniu już przed Jerzym Australian Open.