W środę 15 marca poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów 2016. Jeśli spojrzymy na odbywające się rozgrywki, szaleństwu nie było końca. Wiele niespodzianek, niezwykłe wyniki, ogromne emocje, które towarzyszyły niewątpliwie wszystkim fanom piłki nożnej. Po wszystkich odbytych już meczach, mamy ćwierćfinalistów. Któż to taki?

Awansowały trzy drużyny z Hiszpanii, dwie drużyny niemieckie, jedna angielska, włoska i francuska.

Leicester City

Mówiąc o rozgrywających się meczach, nie sposób nie zwrócić uwagi na mecz FC Barcelona - Paris Saint Germain, a dokładniej na jego sędziego- Deniza Autekin. Ze względu na kontrowersyjne decyzje, może on zostać zdegradowany w strukturach UEFA. W Paryżu Barcelona przegrała z PSG 0:4, zaś przed własną publicznością odwróciła losy dwu-meczu, strzelając aż 6 bramek, gdzie rywale wbili do bramki tylko jedną. Nigdy w historii nie było takiej sytuacji, aby zespół przegrywając po pierwszym meczu taką różnicą goli, zdołał dostać się dalej.

Czy wszystko jednak odbyło się fairplay? Okazuje się, że wiele zastrzeżeń skierowanych zostało do sędziego, który w bardzo dziwny sposób pokierował całym meczem. Dwa rzuty karne, z czego jeden w 90minucie, a do tego wiele innych, dość dziwnych sytuacji, w tym żółta kartka dla Neymara, czy brak podyktowania karnego w 85minucie po faulu Mascherano na Angelu Di Maríi z PSG. Meczu jednak powtórzyć się nie da, mimo wielu petycji i z sytuacją trzeba się pogodzić. Miejmy nadzieję, iż w stosunku do sędziego zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski.

A oto teraz pary Ligi Mistrzów. Kto zagra z kim? Dla kogo dobrze, dla kogo gorzej? Mamy osiem najlepszych drużyn i tutaj już każdy mecz będzie na wagę złota. W Nyonie odbyło się losowanie i tak oto prezentują się pary ćwierćfinałowe:

Atletico-Leicester
Borussia-Monaco
Bayern-Real
Juventus- Barcelona

11 i 12 kwietnia odbędą się pierwsze spotkania, rewanże 18 i 19 kwietnia. Samo losowanie już półfinałów będzie miało miejsce 21kwietnia, a sam finał 3 czerwca na stadionie Cardiff.